Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który obchodzony jest 20 września w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyła się uroczystość. Swoje święto obchodzili najmłodsi mieszkańcy naszej gminy,na które zostali zaproszeni przez Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Pana Jacka Waśko. Z zaproszenia skorzystały wszystkie przedszkola oraz oddziały przedszkolne z terenu naszej gminy. Na początku uroczystości w imieniu Pana Burmistrza wystąpiła Wiceburmistrz Miasta i Gminy Pani Marzena Niekraś, która przywitała gości oraz wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dobrzyń nad Wisłą Panem Jerzym Żurawskim, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia, uśmiechu od ucha do ucha ,rozwijania swoich talentów oraz spełnienie marzeń tych małych i tych dużych. Następnie wraz z Panem Przewodniczącym przekazała na ręce Dyrektorów i przedstawicieli placówek przedszkolnych słodkie upominki. Po części oficjalnej sceną zawładnął „Borsuk Bazyli”, z grupy teatralnej Amuzado z Krakowa, który podczas swego występu zatytułowanego „Borsuk Bazyli rusza do miasta” uczył dzieci jak bezpiecznie zachowywać się w ruchu drogowym, w tym na przejściach dla pieszych.Wielkie wrażenie na młodej publiczności wywarły liczne sztuczki i magiczne pokazy zaprezentowane przez iluzjonistę Davida Olescha. Uwieńczeniem imprezy były kosze ze słodyczami, którymi przedszkolaków częstowali Wiceburmistrz Marzena Niekraś i Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Żurawski.