Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy, turystów jak również osoby odwiedzające nasze miasto do zwiedzenia Izby Pamięci, która znajduje się w jednej z sali Biblioteki Publicznej. A jest w niej sporo do obejrzenia. W Izbie zgromadzone są obrazy powstałe w czasie trwania plenerów malarskich „Nawojka”. Plenery organizowane są w naszym mieście od dwóch lat, przyjeżdżają na nie artyści malarze niemal z całej Polski. Plener służyć ma ukazaniu urody i piękna Dobrzynia nad Wisłą i jego okolic ale przede wszystkim jego promocji. Dla osób, które interesują się nieco historią, a szczególnie historią naszego regionu ciekawe będą zgromadzone w sali portrety ważnych postaci, które pochodzą z naszego miasta- w tym obraz Adama Adamandego Kochańskiego, sławnego matematyka, filozofa, fizyka i pedagoga, a także legendarnej Nawojki- pierwszej polskiej studentki.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania Izby Pamięci w godzinach pracy Biblioteki Publicznej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. Poznajmy piękno naszego miasta widziane z nieco innej strony-okiem artysty - malarza.