Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

29 października 2017 w hali Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki rozegrano turniej piłki siatkowej mężczyzn. W zawodach wystąpiły dwie drużyny z Gminy Dobrzyń nad Wisłą: Chalin i Krojczyn oraz Aleksandrów Kujawski i Bobrowniki.

Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym. W sumie rozegrano 6 meczów do dwóch wygranych setów. W dwóch przypadkach do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Od początku wysoki poziom sportowy prezentowali siatkarze z Aleksandrowa Kujawskiego. Po dwóch pewnych zwycięstwach, dopiero w ostatnim meczu turnieju faworyci musieli się trochę bardziej napocić. Bliscy sprawienia niespodzianki byli zawodnicy z Krojczyna. Po dwóch partiach na tablicy wyników widniał remis i dopiero w bardzo emocjonującym 3 secie lepsi okazali się goście. Mimo porażki brawa za ambitną walkę należą się również reprezentantom naszej Gminy. Z dobrej strony pokazali się stali bywalcy turniejów w hali Centrum - Bobrowniki.  Co prawda w spotkaniu z faworytami ulegli 0:2, ale w pozostałych dwóch meczach zanotowali zwycięstwa. Druga i mniej doświadczona drużyna z naszej Gminy – Chalin, dostała tego dnia dobrą lekcję siatkówki, bo ogranie z mocniejszymi przeciwnikami może zaprocentować w przyszłości. Puchary i medale dla 3 najlepszych drużyn oraz statuetkę dla najlepszego zawodnika – Rafała Pokucińskiego (Aleksandrów) wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.

Klasyfikacja końcowa:

I – Aleksandrów Kujawski

II – Bobrowniki

III – Krojczyn

IV - Chalin