Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 04 października  o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko z mieszkańcami gminy w sprawie  budowy mieszkań komunalnych. Budowa nowych bloków wielorodzinnych  to pomysł i inicjatywa Burmistrza Jacka Waśko, który z wielką determinacją dąży do wykonania  tejże inwestycji.

Podczas spotkania, na które przybyło wielu mieszkańców-co świadczy o wielkim zainteresowaniu tą inicjatywą- przedstawiono i wyjaśniono wszystkie kwestie związane z powstaniem mieszkań komunalnych. Pan Burmistrz Jacek Waśko wyjaśnił miedzy innymi gdzie powstanie inwestycja, kto może się ubiegać się o mieszkania oraz kto blokuje tę ważną dla dalszego rozwoju gminy inwestycję. Odpowiadał także na zadawane z sali pytania. Mieszkańcy interesowali się głównie tym jakie formalności trzeba spełnić aby móc starać się o mieszkanie, jaki wkład własny trzeba posiadać oraz  komu w pierwszej kolejności przysługiwać będą budowane mieszkania. Z kolei sposoby uzyskania finansowania na wykup lub wynajem mieszkań przedstawiła Anna Gembicka- doradca premiera Mateusza Morawieckiego, a jednocześnie mieszkanka naszej gminy oraz kandydatka do Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Spotkanie było bardzo owocne, pokazało jak wielu mieszkańców naszej gminy zainteresowanych jest nabyciem mieszkań, w tym mieszkań komunalnych. Do tej pory chęć kupna lub wynajęcia mieszkań zadeklarowało ponad 90 osób.