Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warto mieć  dobre wyniki w nauce oraz sporcie. W sposób szczególny przekonali się o tym uczniowie z naszej gminy, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali średnią ocen powyżej 5,2 albo osiągnęli sukcesy sportowe. To właśnie dla takich młodych-zdolnych przygotowano stypendia. Przyznawanie  stypendiów dla uzdolnionej młodzieży i dla uczniów którzy z sukcesami uprawiają sporty, to pomysł i inicjatywa Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko. To właśnie dzięki Jego staraniom uczniowie za sukcesy w nauce i sporcie otrzymują w trakcie trwania roku szkolnego  wsparcie finansowe, które z pewnością jest wielką motywacją do jeszcze lepszych wyników i cięższej pracy. Uroczystość wręczenia nagród stypendialnych odbyła się 13 września w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”. W tym roku stypendia za szczególnie wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia sportowe z rąk Burmistrza odebrało aż 64 uczniów. Jak podkreślił Burmistrz Jacek Waśko, bardzo cieszy fakt, że coraz więcej uczniów jest nagradzanych, bowiem inwestując w naukę inwestujemy w przyszłość naszej Gminy i jej rozwój. Na spotkanie oprócz tegorocznych stypendystów zaproszeni zostali także ich rodzice, którzy otrzymali od włodarza miasta listy gratulacyjne. „Niniejszym listem gratulacyjnym pragnę złożyć wyrazy uznania za trud włożony we wzorowe wychowanie dziecka. Osiągnięte wyniki w nauce, sumienne wypełnianie obowiązków uczniowskich oraz godne zachowanie Waszego dziecka zasługują na szczególne wyróżnienie. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów”- podkreślał w liście Pan Burmistrz. Dodając jednocześnie, że nie ma lepszej inwestycji jak inwestycja w dzieci, ich rozwój i edukację. „Młodzi są naszą przyszłością”-zakończył Pan Burmistrz.

Po wyróżnieniu wszystkich stypendystów, którym wręczono także pamiątkowe dyplomy, odbyła się krótka część artystyczna. Występ wokalny zaprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej  w Dobrzyniu nad Wisłą. Po zakończeniu uroczystości, której końcowym akcentem było wspólne zdjęcie nagrodzonych  z Burmistrzem, zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.