Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

      W tym roku odbył się już dziesiąty jubileuszowy Mityng Lekkoatletyczny Chalin 2017, który zorganizowały: Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów i Publiczne Gimnazjum im. Lecha Wałęsy w Chalinie przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzyniu nad Wisłą dla uczniów z okolicznych szkół. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedziały szkoły podstawowe w: Brudzeniu Dużym, Dyblinie i Chalinie, a wśród gimnazjów w: Brudzeniu Dużym, Dobrzyniu nad Wisłą  i Chalinie.                                                           

   Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali indywidualnie i drużynowo w trochę nietypowym czwórboju: biegu na 60m, skoku w dal, skoku wzwyż i rzucie piłeczką palantową. Wyniki przeliczano na punkty według tabel czwórbojowych, a suma uzyskanych punktów w czterech konkurencjach dała ostateczny rezultat każdego zawodnika. Na miejsce drużyny składały się końcowe osiągnięcia pięciu najlepszych zawodników (-czek) z danej szkoły.
            Gimnazjaliści rywalizowali indywidualnie w następujących konkurencjach: bieg na 100m (dz., chł.), skok w dal dz., chł.), skok wzwyż (dz., chł.), pchniecie kulą (dz.-3kg, chł.-5kg), rzut piłeczką palantową (dz.-150g), rzut oszczepem (chł.-600g).

            Mityng przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Gajewski    i Janusz Jabłoński.

Wyniki współzawodnictwa przedstawiają poniższe zestawienia.

Szkoły podstawowe – dziewczęta indywidualnie

  1. Julita Wyczałkowska SP Chalin                   170 pkt
  2. Aleksandra Niedźwiedzińska SP Brudzeń Duży 154 pkt
  3. Aleksandra Sumocka SP Chalin                   140 pkt
  4. Aleksandra Romanowska SP Brudzeń Duży       137 pkt
  5. Oliwia Malinowska SP Dyblin                   128 pkt

Szkoły podstawowe – chłopcy indywidualnie

  1. Damian Radoliński SP Brudzeń Duży       236 pkt
  2. Maciej Chrapkowski SP Chalin                   181 pkt
  3. Hubert Kowalski SP Chalin                   152 pkt
  4. Paweł Strupczewski SP Brudzeń Duży       144 pkt
  5. Oskar Tomczyk SP Brudzeń Duży       137 pkt

Szkoły podstawowe – dziewczęta drużynowo

  1. Szkoła Podstawowa w Chalinie 614 pkt
  2. Szkoła Podstawowa w Brudzeniu Dużym 582 pkt
  3. Szkoła Podstawowa w Dyblinie 446 pkt (drużyna mieszana, 4 osoby)

Szkoły podstawowe – chłopcy drużynowo

  1. Szkoła Podstawowa w Brudzeniu Dużym 780 pkt
  2. Szkoła Podstawowa w Chalinie 503 pkt

Zwycięzcy w grupie gimnazjów – dziewczęta

bieg na 100 m

  1. Marta Dąbrowska    PG Chalin                15,06 s
  2. Roksana Kijek    PG Dobrzyń n. W.   15,34 s
  3. Paulina Kowalska    PG Dobrzyń n. W.   15,64 s

skok w dal

  1. Aleksandra Frankowicz PG Brudzeń Duży   4,15 m
  2. Dagmara Kaźmierska   PG Chalin 3,80 m
  3. Oliwia Wyczałkowska   PG Chalin 3,80 m

skok wzwyż

  1. Roksana Kijek    PG Dobrzyń n. W.  140 cm
  2. Magdalena Brudnicka   PG Brudzeń Duży 120 cm
  3. Paulina Kowalska PG Dobrzyń n. W.120 cm, Aleksandra Muchar PG Chalin 120 cm

pchnięcie kulą (3 kg)

  1. Julia Filińska    PG Brudzeń Duży 8,53 m
  2. Klaudia Dądalska    PG Chalin               8,28 m
  3. Wiktoria Szpiegowska   PG Dobrzyń n. W. 8,13 m

rzut piłeczką palantową

  1. Magdalena Brudnicka     PG Brudzeń Duży 40,0 m
  2. Paulina Kraśnicka      PG Dobrzyń n. W. 37,0 m
  3. Zuzanna Słomczewska   PG Chalin 35,5 m

Zwycięzcy w grupie gimnazjów – chłopcy

bieg na 100 m

  1. Patryk Janczarek      PG Brudzeń Duży 12,56 s
  2. Kacper Balcerowski      PG Chalin             13,16 s
  3. Adrian Cejrowski      PG Brudzeń Duży 13,32

skok w dal

  1. Kacper Balcerowski      PG Chalin              5,30 m
  2. Patryk Janczarek      PG Brudzeń Duży 5,00 m
  3. Michał Gabarski      PG Chalin              4,80 m

skok wzwyż

  1. Kamil Bieńkowski      PG Dobrzyń n. W. 160 cm
  2. Bartłomiej Kownacki     PG Chalin 160 cm
  3. Oskar Szpiegowski         PG Dobrzyń n. W. 155 cm

pchnięcie kulą (5 kg)

  1. Przemysław Nakonowski PG Chalin 11,88 m
  2. Łukasz Zabłotowicz         PG Chalin     10, 51 m
  3. Jakub Raszka      PG Brudzeń Duży 10,50 m

rzut oszczepem

  1. Mateusz Lewandowski   PG Dobrzyń n. W. 42,50 m
  2. Oskar Szpiegowski         PG Dobrzyń n. W. 35,50 m
  3. Mateusz Kowalski           PG Dobrzyń n. W. 31,00 m