Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szkoła drugim domem

Ferie to wyczekiwany przez wielu czas odpoczynku od zajęć dydaktycznych. Każdy uczeń omija szkołę dużym łukiem, ale w Szkole Podstawowej w Dyblinie dzieje się inaczej… Dzieci i nauczyciele traktują ją prawie jak drugi dom.

Powoli tradycją w naszej placówce staje się nocowanie w niej podczas dni wolnych. 13 lutego kolejny raz zebraliśmy się w budynku szkoły, by wspólnie spędzić czas od 18. 00 aż do 10.30 dnia następnego. Przyniesione z domu kołdry, poduszki, kapcie, jedzenie i dobre nastawienie nadały naszemu spotkaniu ciepły charakter. Opiekunki przygotowały dla uczestników wiele atrakcyjnych gier i zabaw, w których musieli się oni wykazać pomysłowością, chęcią współpracy, wiedzą, ale przede wszystkim życzliwością i poczuciem humoru.

Okazało się, że w murach, w których na co dzień nasi uczniowie zdobywają nowe umiejętności, po zmroku dzieją się dziwne rzeczy… Ktoś widział ducha, inna osoba słyszała niepokojące dźwięki… ale to nic w porównaniu z napadem! Dwóch szalonych mikołajów i miś wtargnęli na teren placówki! Nasze dzieci okazały się nieustraszone i rozbroiły napastników.

Po nocnych przeżyciach, poranek w Środę Popielcową okazał się jeszcze milszy. Podczas wspólnego śniadania odkryliśmy, że nocni goście zostawili prezenty w postaci serduszek z pozytywnymi cechami dzieci. Każde bez trudu odnalazło swoją, co sprawiło im wiele radości. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wsparcie. Liczymy na Was podczas organizacji kolejnych przedsięwzięć.