Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko zaprasza na uroczyste obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym w Dobrzyniu nad Wisłą. Z racji tego święta oraz obchodzonego w tym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gmina Dobrzyń nad Wisłą bierze aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Akcja ma na celu propagowanie wartości patriotycznych, promocji różnego rodzaju imprez i uroczystości patriotycznych, które będą odbywać się w naszej małej ojczyźnie aż do 11 listopada. W jej ramach powstało kilkanaście różnego materiałów promocyjnych i gadżetów, które mają promować patriotyzm również ten lokalny,a także przypominać o ważnych datach i wydarzeniach z historii Polski. Materiały służyć maja także włączeniu się naszej Gminy w wielkie narodowe świętowanie. Temu służyć mają materiały edukacyjne m.in. ulotki o „Najodważniejszych Polakach w historii”, „O wielkich Polkach”,czy „Polskich artystach, którzy zachwycili świat”, gry planszowe i gry pamięciowe, które bawiąc mają również za zadanie uczyć. Gry to wspaniałe połączenie rozrywki z ciekawym przekazem edukacyjnym-informującym o najważniejszych datach i wydarzeniach w dziejach Polski Kampania „Dumni z Polski”ma za zadanie promować również różnego rodzaju konkursy patriotyczne i akcje promujące patriotyzm i przywiązanie do ojczyzny, w tym tej lokalnej. W ramach tej akcji 2 maja na Placu Wolności pracownice Urzędu Miasta i Gminy będą informowały mieszkańców o tej akcji i zapraszały do uroczystych obchodów świąt narodowych. Dodatkowo Gmina Dobrzyń nad Wisłą przyłączyła się do akcji zorganizowania „patriotycznego”konkursu. Zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Waśko konkurs plastyczny( przygotowanie albumu) dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych ma za zadanie wzbudzanie u dzieci postaw patriotycznych, przybliżenie dzieciom walorów ziemi ojczystej, jej bogatej historii, tradycji i kultury, kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci. Przygotowanie takiego historycznego albumu, nie tylko przybliży dzieciom historie Polski, ale dzięki temu powstanie również mnóstwo prac, które będzie można wykorzystać do celów promocyjnych. Drodzy mieszkańcy gminy Dobrzyń nad Wisłą włączajcie się swoją obecnością w obchody ważnych świąt narodowych, w tym w uroczyste obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w Dobrzyniu nad Wisłą w przyszły czwartek. Zachęcamy także do wywieszania flag zwłaszcza 2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niech cała Polska zobaczy jak świętujemy razem , jak jesteśmy przywiązani do wartości patriotycznych, jak jesteśmy dumni z Naszej Gminy z tego że jesteśmy Polakami, jak jesteśmy „Dumni z Polski”.