Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 25 lutego 2022 roku, w odpowiedzi na zaproszenie firmy WIPASZ, delegacja z naszej gminy udała się do Kwasówki, w województwie lubelskim, z wizytacją do fermy drobiarskiej. Wyjazd miał związek z planowaną przez tę firmę budową kurników w Chalinie i wynikającymi z tego pytaniami i wątpliwościami mieszkańców.
Po dotarciu na miejsce delegacja spotkała się z przedstawicielami  władz firmy, którzy przedstawili plany związane z  budową fermy w naszej Gminie, a także odpowiadali na szereg pytań padających ze strony przybyłych gości. Najczęściej  dotyczyły one problemu przykrego zapachu powstającego podczas hodowli  drobiu oraz metod utylizacji odpadów. Następnie delegacja  oprowadzona została po  nowoczesnym obiekcie, w którym odbywa się cały proces produkcji drobiu. Wszystko po to, aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do powstania ewentualnej inwestycji.

Władzom oraz pracownikom firmy WIPASZ serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.